27 kwietnia 2022 Brak komentarzy admin DP Broker

Zastanawiasz się nad ulokowaniem oszczędności lub szukasz satysfakcjonującej pracy w branży finansowej za granicą? Europa to kontynent pełen centrów finansowych, które oferują wiele możliwości inwestycji oraz poszerzenia swoich kompetencji czy rozwinięcia kariery zawodowej w szeroko pojętej bankowości. Zależnie od preferowanego przez Ciebie kierunku, trzeba zwrócić uwagę na takie miasta jak Londyn, Berno, Luksemburg czy Frankfurt. które funkcjonują jako największe ośrodki finansowe kontynentu. Sprawdź, które z nich będzie dla Ciebie najlepsze!

Berno

Umowna stolica Szwajcarii to nie tylko ciekawe zabytki i atrakcje Berna, ale przede wszystkim jeden z najbardziej znanych ośrodków finansowych tamtego rejonu Europy. Głównymi podmiotami Szwajcarii są banki, to one należą do światowej czołówki w zarządzaniu aktywami. Dzięki samej działalności polegającej na zarządzaniu środkami klientów prywatnych przoduje w wielu rankingach światowych. Dlaczego?

Szwajcarska bankowość od wielu lat kojarzona się z profesjonalizmem i neutralnością. Taką reputację udało jej się osiągnąć dzięki motywacjom swoich klientów. Wiele osób decyduje się na prowadzenie kont w bankach szwajcarskich ze względu na ich politykę przestrzegania tajemnicy bankowej. Dzięki temu właściciele kont pochodzący z zagranicy mogą skutecznie utajnić swoje aktywa przed instytucjami publicznymi swojego kraju. Ponadto klienci banków szwajcarskich, cenią je sobie ze względu na ochronę swoich pieniędzy przed niekorzystnymi podatkami, jak i niestabilną sytuacją polityczną. Jak wiadomo, Szwajcaria znana jest ze swojej neutralności politycznej. Dzięki temu cieszy się zaufaniem wielu inwestorów na całym świecie.

Luksemburg

Jeśli interesuje cię praca w finansach, rozwój w kierunku funduszy inwestycyjnych lub kariera w strukturach finansowych Unii Europejskiej – to czas bliżej poznać Luksemburg. Małe państwo powstałe między Niemcami, Francją i Belgią to kraina pełna uroczych wzgórz i winnic, które stanowi jeden z ważniejszych ośrodków finansowych współczesnej Europy.

Podobnie jak Szwajcaria, Luksemburg przyciąga inwestorów swoim atrakcyjnym systemem podatkowym. Podatek VAT wynosi 17 proc., jednak istnieje wiele możliwości jego obniżenia do 14 proc., 8 proc. lub 3 proc. Jest to powód, dlaczego Luksemburg jest nazywany podatkowym Eldorado. Przez korzystne warunki przechowywania i inwestowania swoich aktywów, Luksemburg oferuje wiele miejsc pracy dla specjalistów od finansów.

Frankfurt

Kolejnym miejscem, które funkcjonuje jako jeden z głównych ośrodków finansowych Europy, jest niemieckie miasto – Frankfurt. Wynika to faktu, że niemieckie miasto od 1998 roku jest siedzibą EBC – Europejskiego Banku Centralnego, który ma za zadanie monitorować i kontrolować nie tylko płynność i stabilność finansowa Unii, ale również dbać o stabilny kurs głównej waluty kontynentu, jaką jest euro.
Poza bankiem, we Frankfurcie nad Menem znajduję się tez Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych, który dba o zaufanie i bezpieczeństwo usług finansowych w całej Europie.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem Travelis.com.pl