24 listopada 2017 Brak komentarzy admin DP Broker , ,

Rynek chwilówek w naszym kraju jest obecnie jednym z najlepiej rozwijających się w polskiej branży. Na każdym kroku: w sieci www, prasie, na słupach ogłoszeniowych, stykamy się z komunikatami: „Gotówka w 15 minut”, „Dodatkowe środki bez BIK”, „Pożyczki na dowód”, „Bez zaświadczeń”.
O popularności takiego typu usług decyduje wiele czynników, chociażby to, że z oferty firm pozabankowych i parapożyczek korzystają głównie osoby, które z rozmaitych powodów nie mogą skorzystać z pożyczek w tradycyjnych bankach lub w Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych. Klienci ci albo nie mają zdolności kredytowej albo mają problemy z terminowym regulowaniem pożyczek, które już posiadają i pomocy szukają właśnie w takich firmach. Warto zwrócić także uwagę, że taką pożyczkę można dostać dosłownie w kilkanaście do kilkudziesięciu minut, co jest czynnikiem decydującym, że korzystanie z nich jest nadzwyczaj wygodne. Na teraz jedynie kilka banków proponuje takie kredyty i to głównie dla swych klientów, którzy posiadają już jakieś kredyty w banku a także przekazują do niego swoje wynagrodzenie. A nawet w takiej sytuacji, zdarza się że decyzja kredytowa jest przekazywana najczęściej w ciągu 24 godzin. Co więcej o taką pożyczkę można aplikować z dowolnego miejsca: w domu za pośrednictwem internetu lub telefon, czy w lokalnych placówkach pośrednictwa finansowego. Okazuje się więc, że dodatkową gotówkę możemy zdobyć szybko i na dobrą sprawę nie ruszając się z mieszkania. Kolejną zaletą pożyczek online jest to, że ich wartość przeważnie oscyluje wokół nie więcej niż kilku tysięcy pln zaciąganych na czas miesiąca, czasami dłużej. Patrząc z perspektywy tradycyjnego banku jest to średnio zyskowne, gdyż koszt takiego kredytu przewyższa zysk, na jakim firmie zależy najbardziej.
Niestety należy mieć na uwadze, ze im szybciej i prościej coś zdobędziemy to kosztuje nas to zazwyczaj nieco więcej. Tak jest również w przypadku chwilówek. Całkowita roczna stopa oprocentowania jest tu z naturalnych powodów wyższe niż przy zwykłym bankowym kredycie. Klient oprócz wymarzonej gotówki otrzymuje nieco gorsze warunki. Jeżeli klient odda pieniądze w okresie wskazanym w umowie, oprocentowanie rzeczywiste pożyczki udzielonej na krótki okres wyniesie mniej. Jeżeli jednak zdecyduje się na wydłużenie okresu spłaty do całkowitego kosztu pożyczki trzeba dodać opłatę za przedłużenie okresu spłaty. Wszystko to po zsumowaniu może podnieść ostateczny całościowy koszt umowy.
Z podobnych ewentualności powinno się zatem korzystać wstrzemięźliwie – jest to z pewnością bardzo dobry sposób na zdobycie szybkiej gotówki, z drugiej jednak strony decydując się na taką opcję dobrze mieć przekonanie iż z umowy wywiążemy się zgodnie z przedstawionym terminem, w innym wypadku koszt przedłużeń czasu spłaty może mocno podnieść koszt całościowy wziętej pożyczki.