5 lipca 2019 Brak komentarzy admin DP Broker , ,

Bank to instytucja, z którą właściwie każdy jest w jakiś sposób związany. Samo posiadanie konta jest przecież dzisiaj standardem. Za pomocą konta dokonuje się różnych operacji finansowych, a także odkłada środki na jakieś wyznaczone cele. A ponieważ zapotrzebowanie na konto jest dzisiaj ogromne, bo zakładają je coraz młodsze osoby, w sektorze usług finansowych działa tak wiele banków. No i tu pojawia się pytanie: jaki bank wybrać?

Właściwie jedna konkretna odpowiedź nie istnieje. Bo zawsze trzeba uwzględnić różne gusta, a także potrzeby różnych osób. To, co dla jednego jest priorytetem, dla drugiego może nie mieć jakiegoś wielkiego znaczenia. I dlatego też oferty różnych banków różnią się między sobą. Każdy analizuje potrzeby odbiorców i stara się tworzyć produkty finansowe, które będą pasowały do różnych osób. Właśnie dlatego na polskim rynku jest tak wiele instytucji finansowych. Gdyby wszyscy mieli identyczne potrzeb, prawdopodobnie jeden bank by wystarczył. A tak jest ich wiele i każdy otwiera konto tam, gdzie mu najbardziej to odpowiada.

Mając swój bank i szukając dodatkowych środków na realizację jakiegoś celu, zawsze można zapytać się, jak tu wygląda oferta bankowa pod kątem kredytu czy pożyczki. Banki oferujące usługi swoim klientom często mają dla nich oferty preferencyjne. Wiąże się to z tym, że bank widzi, jakie wpływy na koncie co miesiąc są odnotowywane. Poza tym bank dysponując pieniędzmi swojego klienta też na nim zarabia. Dlatego łatwiej jest mu zaproponować swojemu klientowi lepsze warunki. Oczywiście nie zawsze swój bank ma dla klienta najlepszą ofertę. Zdarza się też tak, że banki preferencyjne warunki proponują nowym klientom, właśnie po to, aby zachęcić ich do przeniesienia swojego konta. Dlatego nigdy nie należy podejmować decyzji pochopnie. Warto zawsze porównać kilka instytucji bankowych. Bo może na przykład okazać się, że i przeniesienie konta będzie dobrym rozwiązaniem.

A jak najłatwiej jest znaleźć ofertę najbardziej korzystną finansowo? Bardzo skutecznym narzędziem, które pozwala szybko podjąć trafną decyzję jest porównywarka kredytów. Jest to narzędzie, pozwalające przeanalizować najważniejsze kryteria każdego z kredytów udzielanego przez różne instytucje bankowe. Wyświetlając wyniki porównania, można od razu zobaczyć, ile na przykład przy tej samej pożyczonej kwocie, w poszczególnych bankach trzeba będzie oddać. Przy ofertach pojawiają się też informacje o oprocentowaniu, czy wysokości comiesięcznej raty. Takie informacje rzeczywiście pomagają znaleźć kredyt czy pożyczkę najłatwiejsze do spłaty.

Wracając jednak do wyboru banku, należy powiedzieć, że same pożyczki, czy karty debetowe to nie wszystko, co banki oferują. Zgodnie z Prawem Bankowym, zakres ich usług jest o wiele szerszy. W praktyce oznacza to, że posiadanie samego konta może nieść ze sobą wiele korzyści. Oszczędności, opcje kont walutowych, możliwość zakupu lokaty – jest wiele czynników, które potrafią poprawić jakość sytuacji finansowej każdej indywidualnej osoby.